IPA Secția Română a primit invitația din partea IPA Secția Polonia de a participa în perioada 22.07 – 25.07.2022, cu o echipă de fotbal formată din 11 jucători plus 5 rezerve, la un meci de fotbal care s-a desfășurat în compania gazdelor cu ocazia sărbătoririi celei de-a 103-a aniversare a Poliției Naționale din Polonia.

Meciul de fotbal s-a disputat în data de 23.07.2022 începând cu ora 15:00 în localitatea Katowice pe un teren mare cu gazon natural pe durata a 2 reprize de 40 minute fiecare.

IPA Secția Română a confirmat participarea, astfel că în cel mai scurt timp s-a alcătuit o selecționată formată din 16 jucători-membri IPA.

#IPAPolonia#IPARomania 1️⃣1️⃣ 🤝 în meciul de aniversare a 103 ani de la înființarea Poliției Naționale din Polonia❗️
Mulțumim prietenilor noștri pentru invitație și organizarea acestui eveniment deosebit!
Cu această ocazie, le transmitem toate gândurile noastre de prietenie și un sincer 𝐋𝐚 𝐌𝐮𝐥𝐭̦𝐢 𝐀𝐧𝐢! 🥳
Îi felicităm și pe băieții noștri, care au reprezentat cu mândrie România, sub coordonarea vicepreședintelui IPA Romania, Ion Melinte! 🇷🇴👏 #ServoPerAmikeco #IPARomania #IPAPolonia #IPAInternational #MeciAniversar #HaiRomania